دسته بندی محصولات

چگونه یک اثر هنری منحصر بفرد می شود؟

شویم بفرد منحصر چگونه

چگونه یک اثر منحصر بفرد خلق می شود؟

عبارت منحصر بفرد همیشه اشاره به یک نوع خاص و متفاوت از محصول دارد، محصولی که در یک جای خاص و معین تولید می شود و از لحاظ ساختار و ویژگی های هنری با همه ی آثار هم رده ی خود متفاوت است و زمانی این لفظ به آن محصول اطلاق میشود که قصد داریم یگانه و بی همتا بودن آن را نمایان سازیم.

در این میان آثاری وجود دارند که در نگاه اول آن ها را مشابه هم میدانیم اما باید در نظر داشت تفاوت های هر چند جزئی میتواند اثر را از دیگر آثار تفکیک کند زیرا ظرافت های موجود در هنر به راحتی قابل درک نیست.

اثر هنری منحصر بفرد چه ویژگی هایی دارد؟

اولین عامل و مهم ترین عامل برای ایجاد یک اثر هنری، میزان دانش و آگاهی فرد از زمینه هنری خود است، اینکه یک هنرمند چقدر در زمینه کاری خود مهارت و تجربه کسب کرده و به اوج پختگی رسیده است.

عامل دوم خلاقیت است که وابستگی زیادی به عامل اول دارد به این معنا که هرچقدر عامل اول تقویت شده باشد، خلاقیت، بیشتر خودش را نشان میدهد.

البته معیارهای دیگه ای هم وجود دارد ولی مهم ترین آنها دو عامل بیان شده قبلی است.

خرید آثار منحصر بفرد

 ظرافت و زیبایی آثار هنری به عنوان اولین مولفه ی منحصر بفرد بودن تاثیر به سزایی در طراوت روح و شادابی چشم دارند. با توجه به در دسترس بودن آثار منحصر بفرد و خاص در همه ی رشته های هنری می توانیم در میان همه رده های محصول اثر بهترو درجه کیفی بالاتری تهیه کنیم.

شرح یک داستان

در بازار قدیم تهران حجره فرش فروشی وجود داشت که صاحب آن حجره پیرمردی لاغر اندام بود که همه اهل محل به انصاف و دادگری قبولش داشته اند، فرش هایی که در حجره حاج حسن (صاحب حجره) وجود داشت اگرچه نیمه دستباف بود اما با همه ی فرش های بازار فرق می کرد، به همین خاطر حجره حاج حسن شلوغ تر از بقیه حجره ها بود، همیشه میگفت: “مردم چشم زیبا بین دارند و دوست دارند محصولات متفاوت به طور خاص جلوی چشمشان باشد”.

آثار منحصر به فرد شرکت کویر ناظم

جناب مرتضوی، مدیرعامل دپارتمان کویر ناظم، با بیش از ۳۵ سال سابقه در صنعت نساجی و فرش، و با توجه به تجربه و دانش ایشان در این صنعت، دست به کار جدیدی زدند و با هماهنگ نمودن الیاف حیوانی پشم گوسفند و الیاف طبیعی نباتی پنبه ۱۰۰٪ ایرانی و کار بر روی مختصات فنی این نوع الیاف، با تمام محدودیت ها در تکنولوژی کاربری کردن الیاف طبیعی، محصولاتی را در حوزه صنایع دستی وماشینی عرضه کرده است که کیفیتی در خور جوامع ایرانی دارد.

سخن پایانی

دانش و خلاقیت به عنوان اصلی ترین عامل ایجاد اثر هنری نقش مهمی در منحصر بفرد کردن آثار دارد، هر چقدر خلاقیت و دانش در هم آمیخته شده و به ظرافت منجر شود میتوان آن را دارای فرم دانست و شرایط را برای ارتباط گرفتن مخاطب فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *